BIOTECHNOLOGIA UŻYTKOWA

Ponad 15 lat doświadczenia w tworzeniu skutecznych produktów do oczyszczania i stabilizacji kluczowych parametrów wody. Profesjonalne aktywatory do szamb i oczyszczalni. Szeroka oferta ekologicznych preparatów do domu i ogrodu.

Marka NeoBac

Twój dostawca preparatów
do domu i ogrodu

Dla Hobbystów i Profesjonalistów

Nowoczesne rozwiązania biotechnologiczne

NeoBac od ponad 15 lat wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników przydomowych systemów utylizacji i rozprowadzania ścieków oferując szeroką gamę nowoczesnych preparatów biologicznych.

W ofercie znajdziemy dedykowane linie produktowe do prawidłowego oczyszczania nieczystości, magazynowania wody deszczowej oraz eksploatacji zbiorników wodnych.

W skład marki NeoBac wchodzą unikalne produkty do domu i ogrodu opierające się na ekologicznej formule, bezpiecznej dla ludzi, zwierząt czy środowiska naturalnego, a jednocześnie bardzo skutecznej w swoim działaniu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszym Klientów rozwinęliśmy nową linię produktów NeoBac Pool&Spa – do kompleksowej pielęgnacji wody w basenach i wannach z hydromasażem.

formuła kapsułkowania bakterii w preparacie
Formuła kapsułkowania bakterii w preparacie

Maksymalna ochrona biopreparatu

Biopreparaty NeoBac zostały wzbogacone o innowacyjną technologię powlekania bakterii (Encapsulated Bacteria), która zabezpiecza przed negatywnym wpływem substancji takich jak: fosforany, EDTA, czy związki chloru. Ogranicza również działanie antybiotyków w ściekach. powoli się uwalniają i namnażają w zbiorniku.

Kumulacja wymienionych substancji może powodować spadek aktywności bakteryjno-enzymatycznej lub nawet zatrzymać odpowiednie namnażanie pożytecznych drobnoustrojów. Silne środki chemiczne przyczynia się do blokowania procesów metabolicznych pożytecznych bakterii.
Podobnie się dzieje w trakcie kontaktu z antybiotykami, które obniżają żywotność bakterii ściekowych.

Dodatkowa ochrona kultura bakteryjnych zwiększa skuteczność działania preparatów w instalacjach o nieregularnym zrzucie ścieków.

Ochrona bakterii

Polisacharydowa otoczka - kapsułka doskonale chroni przetrwalniki bakterii przed chemią gospodarczą zapewniając utrzymanie żywotności i przeżywalności pożytecznych mikroorganizmów. Warto pamiętać, że to właśnie bakterie saprofityczne - środowiskowe - odpowiadają za stałe wydzielanie aktywnych enzymów.

Masymalna aktywność

Zabezpieczenie kultur bakterii zawartych w naszych biopreparatach wpływa bezpośrednio na utrzymanie właściwej wydajności oczyszczalni oraz szamb. Bakterie zostają stopniowo, w sposób ciągły, uwalniane w zbiorniku (osadniku) oczyszczalni, co zapewnia stały wzrost aktywności mikrobiologicznej.

Najnowsze rozwiązania biotechnologiczne

ZAUFAJ SPRAWDZONEJ FORMULE PREPARATÓW

Kapsułkowanie bakterii

Kapsułkowanie bakterii

Technologia "bacteria encapsulated" powstała dla najlepszej ochrony preparatów mikrobiologicznej przed szkodliwym działaniem silnych środków czyszczących i antybiotyków. Polisacharydowa otoczka wzmacnia odporność oraz pozwala na liniowe uwalnianie się bakterii w miejscu ich działania.

Bezpieczne receptury

Bezpieczne receptury

Preparaty biologiczne są biodegradowalne oraz bezpieczne w użyciu. Nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Dzięki solidnym opakowaniom są gotowe do przechowywania i wygodnego użycia w dowolnym momencie. Bakterie zawarte w preparatach występują w formie przetrwalnikowej.

Najlepsze kultury bakterii

Najlepsze kultury bakterii

Bakterie zawarte w biopreparatach zostały poddane ścisłej selekcji laboratoryjnej. Wszystko po to, by wybrać naturalnie występujące mikroorganizmy środowiskowe (saprofity) o najwyższej zdolności do wydzielania konkretnych enzymów. Bakterie NeoBac doskonale namnażają się w miejscu przeznaczenia.

Wysoka aktywność enzymów

Wysoka aktywność enzymów

Za proces oczyszczania, klarowania i bioredukcji nieczystości i ścieków odpowiadają bezpośrednio enzymy. Bakterie w sposób naturalny posiadają zdolność do ich ciągłej sekrecji (wydzielania). Istotna jest nie tylko ilość enzymów w preparacie ale również ich jakość. Enzymy NeoBac użyte w preparatach są zdolne do eliminacji białek, cukrów, a nawet tłuszczów.

Kompleksowa oferta 360°

Kompleksowa oferta 360°

W szerokim asortymencie preparatów do domu i ogrodu znajdują się gotowe rozwiązania dla każdego właściciela domu, ogrodu i działki. Użytkownicy przydomowych systemów oczyszczania ścieków mają możliwość wyboru preparatów ekologicznych do zmywania i czyszczenia. Duże opakowania techniczne to doskonały wybór dla gastronomii, hotelarstwa i przemysłu spożywczego.

Ekologiczne receptury

Ekologiczne receptury

Z uwagi na szkodliwy wpływ składników takich jak: fosforany, związki chloru, soda kaustyczna, EDTA itp. formuły czyszczące naszych preparatach zostały stworzone w oparciu od enzymy oraz naturalne substancje powierzchniowo czynne. Preparaty mikrobiologiczne zawierają składniki pochodzenia biologicznego - bezpieczne, korzystne bakterie środowiskowe.
Zastanawiasz się jaki preparat jest odpowiedni dla Ciebie?

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

lub skontaktuj się z naszym centrum obsługi Klienta.

Jaki wybrać preparat do szamba:

W przypadku zbiorników szczelnych - szamb i latryn - warto wybrać dedykowany aktywator NeoBac 600g z najwyższą dawką bakterii (w tym beztlenowych) oraz enzymów. Preparat w formie proszkowej z krótkimi cyklami dawkowania dla najlepszej utylizacji nieczystości i potrzymania mikroflory bakteryjnej zbiornika. Polecamy artykuł: "Jaki skład ma preparat do szamba i oczyszczalni?".

Co dawkować do oczyszczalni
z drenażem:

Wybór odpowiedniego preparatu zależy od typu samej oczyszczalni, do której przyłączony jest system rozsączania ścieków: drenaż lub studnia chłonna. W przypadku standardowego osadnika gnilnego odpowiednim produktem będzie NeoBac Aktywator biologiczny. Dla oczyszczalni biologicznych z bioreaktorem napowietrzanym i drenażem właściwym preparatem będą środki z linii: BIO-STATION, z dużą dawką bakterii tlenowych. Właściwa eksploatacja systemu drenażowego (rur, tuneli, pakietów, studzienek rozdzielczych) wymaga cyklicznego oczyszczania dla zachowania prawidłowego przepływu ścieku wstępnie oczyszczonego. Specjalistyczny udrażniacz biologiczny NeoBac Unblocker pomoże oczyścić pozostałości zalegające w systemie drenarskim oraz odblokuje powstałe zatory w trakcie czyszczenia interwencyjnego.

Jakie bakterie do oczyszczalni biologicznej:

Biologiczne oczyszczalnie ścieków - biooczyszczalnie to typ oczyszczalni wyposażone w komorę napowietrzaną - bioreaktor mikrobiologiczny. W tym miejscu zachodzi proces oczyszczania ścieków w warunkach tlenowych. Główną rolę, poza enzymami, pełnią bakterie tlenowe (aerobowe). Do prawidłowego zaszczepienia nowej oczyszczalni napowietrzanej polecamy specjalistyczny starter tlenowy - NeoBac BIO-STATION Start Booster. Dla podtrzymania prawidłowej eksploatacji złoża aktywnego z bakteriami tlenowymi warto cyklicznie aplikować preparat bakteryjno-enzymatyczny - NeoBac BIO STATION Maintenance z wysoką dawką bakterii tlenowych oraz enzymem do rozkładu tłuszczów - LIPAZĄ.

Jak odblokować zapchany drenaż
i studnię chłonną:

Awaryjne odblokowanie zapchanego systemu drenażowego wymaga od użytkownika przeprowadzenia kilku niezbędnych kroków. Przed rozpoczęciem warto zadbać o to, żeby zbiornik (osadnik) nie był przepełniony - należy wypompować pewną ilość ścieków. Wolna objętość będzie niezbędna, ponieważ proces udrażniania wymaga trochę czasu. Kompletne porady opisujące poszczególne etapy opisaliśmy w naszym artykule: "Jak odblokować zapchany drenaż w oczyszczalni ścieków?". Najczęściej wybieranym, bezpiecznym udrażniaczem drenów jest: Neobac Udrażniacz Drenaży i Studni chłonnych.

Jak pozbyć się zielonej wody
z oczka wodnego:

Na proces eutrofizacji akwenów - zazielenienia wody wpływają czynniki takie jak: zawyżona ilość biogenów (przede wszystkim azotu oraz fosforu), usytuowanie w miejscu w pełni nasłonecznionym oraz narażonym np. na częsty opad liści. W każdym przypadku należy zacząć od badania jakościowych i półilościowych parametrów wody. Kolejnym krokiem jest usunięcie czynników wpływających na nagły wzrost glonów planktonowych oraz glonów nitkowatych. Doskonale sprawdzają się w tym przypadku mikroorganizmy środowiskowe! W naszej ofercie znajduje się preparat do oczek wodnych i stawów, który zawiera najwyższą dawkę wodnych bakterii filtracyjnych - NeoBac PROKLAR AntyGlon.